Aktualności

Poradnia okulistyczna – Od 1 maja w poradni okulistycznej można wykonać badanie OCT.

Optyczna koherentna tomografia dna oka jest nowoczesnym badaniem pozwalającym na ocenę narządu wzroku. Badanie wykorzystywane jest głównie w diagnostyce chorób siatkówki. Na uwagę zasługuje fakt, że jest to badanie nieinwazyjne i dzięki temu może zastąpić bardziej skomplikowane metody. Na czym polega badanie OCT? Wykonanie badania OCT oka umożliwia uzyskanie modelu przekroju tkanek. W całej procedurze podobne jest trochę do badania ultrasonograficznego. Do narządu wprowadzana jest wiązka światła, która odbijając się, informuje o położeniu poszczególnych części. Badanie OCT wykonuje się u osób, które mają zwyrodnienia plamki związane z wiekiem. Wskazaniem jest także makulopatia cukrzycowa. Na OCT oka kieruje się także osoby, u których obecne są obrzęki plamki żółtej. Mogą być one niewiadomego pochodzenia. Właśnie wtedy OCT pozwala postawić diagnozę.

Na czym polega to dokładne badanie oka? Przed przystąpieniem do badania OCT oka, pacjentowi aplikuje się specjalne krople, które rozszerzają źrenice. Można się wtedy spodziewać pogorszenia widzenia, a także światłowstrętu. Czas, po którym źrenica ulegnie rozszerzeniu to na ogół 15 minut. Następnie prosi się pacjenta o zajęcie pozycji siedzącej bezpośrednio przed aparatem i umieszczenie brody na specjalnej podpórce. Samo badanie nie trwa długo. Zazwyczaj jest to około kilkunastu minut. Co więcej – można je powtarzać wiele razy, ponieważ jest całkowicie bezpieczne. Można na nie kierować osoby w każdym wieku.

Więcej informacji pod nr telefonu 797 027 675

Badania laboratoryjne

Zapraszamy pacjentów i pacjentki do laboratorium Synevo na I piętrze. Możliwość zrobienia badań na NFZ i komercyjnie w atrakcyjnej cenie.

Laboratorium czynne:
poniedziałki – czwartki 8:00 – 10:00
 piątki 7:00 – 10:00.